Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Заздрість – негативна якість чи потужна мотивація?

21.07.2020

Усім нам, напевно, знайоме відчуття заздрості: хвилююче-адреналіновий спалах, іноді з неприємним поколюванням у грудях, або навіть тривалий камінь на душі. Побачивши у знайомого те, чого не маємо самі, втрачаємо душевний спокій. А через що довелось пройти цій людині, аби мати предмет заздрості, нас мало хвилює. Так, заздрість може викликати у нас різні емоції, і не завжди позитивні. Психологи кажуть: така риса притаманна 98% землян.

Вікіпедія цій людській слабкості надає наступне визначення: «Заздрість — егоїстичне і неприязне невдоволення тим, чим інша людина насолоджується, в м’якому значенні тяга за добром, яке має інший». Ми ж вирішили поглянути на заздрощі з іншого боку: чи може бути в такому явищі щось корисне, чи можна сприйняти її як «чарівний копняк» (для придання певного прискорення), що приведе людину до позитивних змін у житті?

Заздрість, що отруює життя. Якщо ми не визнаємо за іншою людиною право мати матеріальні гаразди, більш успішну кар’єру, легшу вдачу, міцніше здоров’я, то на нас чекає особистісний провал. Чорна заздрість призводить до потужнішої втрати енергії, руйнує самооцінку та приносить емоційний дискомфорт. З нею треба бути дуже категоричним, інакше замість того, щоб радіти життю і всьому що маєте, ви спалюватимете душевні ресурси у переживаннях:

Заздрість як стимул. Білою заздрістю заздрять успішним людям, не відчуваючи до них поганих почуттів, мріючи отримати подібний успіх, визнання та всілякі гаразди для себе. На відміну від чорної, це корисна заздрість, саме вона може стати ідеальним спонуканням до мети. Світ відкритий для дій, насичений інформацією. Головне – використати заздрість собі на благо. Але варто пам’ятати: від частого використання біла заздрість чорніє.

Отже, як висновок скажемо: перемогу над заздрістю можна святкувати, коли на її місці з’являється повага. Розуміючи, які труднощі прийшлось подолати цій людині, щоб одержати те, що має, ми зможемо сприймати перемоги інших людей як нормальне явище. Виділяючи якість моменту для себе, щоб потім використати як корисний матеріал. А якщо і будемо заздрити, то тільки правильним речам.

А ви згодні чи у вас виникли питання із затронутої теми? Звертайтесь до фахівців Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за тел. ☎ 068-196-45-15; (05741) 4-23-80.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше