Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Як зрозуміти, що вами маніпулюють: 7 ознак

25.05.2021

Люди вчаться маніпулювати іншими ще в ранньому дитинстві, коли правдою і неправдою добиваються від батьків бажаної цукерки чи іграшки. Ця навичка з роками вдосконалюється, у декого вона проявляється несвідомо та рідко, а дехто робить маніпуляцію єдиним способом у досягненні своїх цілей. Такі маніпулятори можуть у всіх сенсах руйнувати ваше життя та отримувати задоволення від страждань. Важливо знати декілька способів, як розпізнати, що вами маніпулюють, і назавжди викреслити таку людину з життя.

Вас уважно слухають

Усвідомлення того, що вас слухають, – не лише гарний знак. Якщо співрозмовник поглинає кожне ваше слово, уважно вдивляється вам у вічі та ставить багато запитань, можливо, він просто збирає інформацію. Професійні маніпулятори напрочуд уважні до всіх деталей і можуть використати все сказане проти вас. Тому не варто бути занадто відвертими з малознайомими людьми та розповідати колегам чи керівництву особисті речі, які у нечесних руках принесуть вам шкоду. Краще самі уважно придивіться до співрозмовника: маніпулятори часто стукають співрозмовника по плечу та заглядають в очі, коли хочуть отримати позитивну відповідь на своє прохання.

Натискають на ваші слабкі сторони

Справжній маніпулятор ніколи не втратить можливості наступити вам на хворий мозоль. Якщо ви, наприклад, комплексуєте через недостатні знання з англійської, така людина обов’язково нагадає вам про це у найвідповідальніший момент в образливій формі. Для когось найбільшою цінністю є сім’я, для іншого – кар’єра. Маніпулятор знає, на які кнопки потрібно натиснути в обидвох випадках, аби змусити людину відчувати неприємні емоції.

Йде від розмови

Маніпулятор не вміє визнавати свою провину і не намагається виправити помилки. Такі люди бояться вийти із зони комфорту та брати на себе відповідальність. Тому найкращим рішенням вважають взагалі не розмовляти на неприємні їм теми, або звинувати у відповідь вас. Вони, як ніхто, часто використовують метод «найкращий захист – це напад». За допомогою таких маніпуляцій об’єкт вашої злості може змінитися.

Вас змушують почуватися винним

Найбільше маніпулятори люблять грати із відчуттям провини. Вони змушують вас почуватися неправим та вибачатися з будь-яких причин. Коли ви спілкуєтеся з такою людиною, то кожен ваш вчинок чи слово вважається неправильним, а в кожній проблемі винуваті ви самі. Якщо, наприклад, під час роботи над проектом ви з колегою-маніпулятором припустилися спільної помилки, то винним будете вважатися лише ви.

Маніпулятор – жертва

Так само, як ви завжди у всьому винні, маніпулятори завжди виступають у ролі жертви. Вони демонструють всьому світу, що їх життя переповнене стражданнями, проблемами та роковим збігом обставин. Вони добиваються, щоб їм співчували та забрали на себе половину завдань, щоб хоч якось допомогти бідоласі.

Вас кваплять

Маніпулятори дають вам обмежений час на обдумування, просять сказати перше, що прийшло в голову, і всіляко підштовхують вас до прийняття поспішних рішень. Таким чином вас змушують погодитися на умови, вигідні вашому співрозмовнику. До того ж ви будете вважати, що це було цілком і повністю ваше рішення. Щоб уникнути таких маніпуляцій, вимагайте більше часу на те, щоб ретельно все обміркувати, та не слухайте у цей період нікого.

Вам передається поганий настрій інших людей

Можливо, з вами таке траплялося: ви прокинулися в гарному настрої, дорогою на роботу милувалися сонячним небом та слухали улюблену музику, в офісі випили ароматної кави і готові звернути гори. Аж раптом після розмови з колегою вас починає все дратувати, ви не хочете займатися робочими справами і гримаєте на всіх навколо. Вся справа в тому, що маніпулятори люблять перекладати свій поганий настрій на інших людей. Коли у них все погано, неодмінно так має бути у всіх навколо. Це змушує оточуючих відчувати відповідальність за проблеми маніпулятора і вирішувати їх.

Маніпуляції зустрічаються нам на кожному кроці. У супермаркеті нас змушують купувати те, що перебуває на рівні очей, обирати страву в ресторані, що знаходиться на початку чи в кінці меню та замовляти більшу порцію кави за «вигіднішою» ціною. Але варто бути дуже уважним та не дозволяти людям використовувати себе для досягнення мети.

За додатковою інформацією зверніться до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1-го Травня, 15 або за  (068) 196-45-15, (05741) 4-49-96.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше