Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Як змінити професію: покрокова інструкція

23.06.2021

Крок №1. Розберіться, яка професія вам підходить

Що може допомогти визначитись?

  • Запишіть, над чим би ви хотіли працювати на новій роботі, а від чого воліли б і зовсім відмовитись.
  • Уявіть у деталях свій ідеальний робочий день і зафіксуйте його основні характеристики (коли, як, де і з ким ви працюєте, що конкретно робите).
  • Подумайте, чим би ви займались, якщо були б забезпечені грошима й іншими необхідними ресурсами до кінця життя.
  • Зазирніть у майбутнє і помрійте, ким би ви хотіли бачити себе через кілька років.
  • Ще один варіант — пройдіть тест на профорієнтацію. Так, їх проходять не лише підлітки у школах. Є й тести, спеціально розроблені для дорослих. Тестування проходить онлайн і не займе багато вашого часу. Це того варте, фахівець з профорієнтації надасть вам консультацію зі списком професій, які найбільше вам підходять, а також перелік ваших компетенцій і сильних сторін.

Крок №2. Підготуйтеся морально і фінансово

Подумайте, скільки грошей вам знадобиться безпосередньо на зміну професії - навчання, профільні заходи, нову техніку тощо. Необов’язково мати на руках конкретну суму, перш ніж відправлятися на пошуки себе, — можна заручитися підтримкою близьких на майбутнє чи запланувати підробіток. Окрім фінансової, вам також знадобиться і моральна підтримка. Спробуйте оточити себе людьми, які схвально ставляться до змін у вашому житті, а не засуджують чи дорікають вам, а неприємне спілкування мінімізуйте. Найближчих попросіть допомагати вам під час кар’єрного переходу з обов’язками по дому та іншим.

Крок №3. Проведіть ревізію своїх навичок

Навіть кардинально змінюючи професію, ви не починаєте з нуля, адже у вас уже є певний досвід і конкретні вміння — потрібно лише спрямувати їх у новому для вас напрямі.

Проаналізуйте, що ви вмієте краще за інших, і подумайте, як можна застосувати кожну свою компетенцію на новій роботі. Такий підхід не лише полегшить зміну професії для вас особисто, а й допоможе вигідно представити ваш досвід потенційному роботодавцеві.

«Зробіть просту форму на 3 питання: “Що, на ваш погляд, у мене виходить добре?”, “За якою порадою чи послугою ви б до мене звернулись?”, “Над чим мені варто було б попрацювати, що покращити?”. Надішліть цю форму 10-ти людям і попросіть дати чесні відповіді, можна анонімно — так ви отримаєте неймовірно важливу інформацію для аналізу і позиціонування себе.

Крок №4. Приміряйте нову професію

Не поспішайте з головою занурюватись у нову діяльність, поки не переконаєтесь, що вона дійсно вам підходить. Для цього намагайтеся дізнатися про неї якомога більше:

  • читайте книги по темі, відвідуйте профільні конференції, стежте за лідерами думок у цій професії;
  • розпитайте людину, яка вже працює у сфері, про особливості, труднощі та виклики, ситуацію на ринку праці та перспективи працевлаштування;
  • знайдіть собі ментора, який допоможе вам «увійти» у професію — поділиться своїм досвідом, дасть дієві поради, допоможе знайти необхідні знайомства чи ресурси.

Крок №5. Працюйте над зонами свого розвитку (до речі, які вони?)

Отже, ви вже визначились, яка робота вам потрібна. Тепер необхідно зрозуміти, що потрібно, щоб її отримати. Навіть якщо ви знайшли застосування усім своїм наявним компетенціям, чогось вам все одно не вистачає. Дізнайтеся більше про свою нову професію і зрозумійте, чого саме.

Наприклад, передивіться вимоги до бажаних посад на сайтах пошуку роботи і перевірте, які навички вам іще потрібно опанувати чи який досвід отримати. Або знайдіть людину, яка працює за професією, та розпитайте її про все, що вона вміє і що допомагає їй виконувати свої обов’язки. Визначивши, чого вам бракує для переходу в нову професію, складіть план розвитку і починайте навчатись. Використовуйте для цього усі доступні ресурси:

  • онлайн-курси (Prometheus, Coursera, Udacity вам у поміч);
  • офлайн-програми, майстер-класи;
  • навчальну літературу;
  • різноманітні конференції.

Крок №6. Закріпіть нові знання на практиці

Багато людей не наважуються змінювати професію через переконання, що без досвіду ніхто їх нікуди не візьме. Досвід дійсно важливий, але не варто розуміти під ним лише роки роботи за професією. Роботодавець хоче розуміти, чи ви робили щось на практиці і чи можете продемонструвати результат. Отже, звідки брати досвід:

  • домовтеся частково взяти на себе нові обов’язки на поточній роботі у якості експерименту (може, і звільнятися не доведеться — просто перейдете на іншу посаду);
  • пройдіть стажування або попрацюйте волонтером у цікавій для вас компанії;
  • оберіть задачу з переліку обов’язків вашої майбутньої професії і виконайте її самостійно (створіть контент-план для улюбленого медіа, розробіть сайт для чого завгодно — робіть будь-що, що покаже вас у дії).

Бути проактивним у пошуках роботи взагалі важливо, а коли змінюєте професію - і поготів. Відвідуйте конкурси, виставки, знайомтесь із представниками професії і рекрутерами, пропонуйте свої послуги у тестовому режимі. Допоможіть компанії побачити вас у дії, а собі - переконатися, що ви нарешті знайшли роботу до душі.

Шановні шукачі роботи! Отримати консультацію з питань вибору майбутньої сфери діяльності вам допоможуть фахівці з профорієнтації Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості.

Телефон для довідок: (05741) 42380, відділ активної підтримки Вовчанської РФ ХОЦЗ

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше