Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Як швидко заробити грошей. Мета та її цінність.

20.08.2020

Перше, що потрібно зробити, щоб заробити достатню кількість грошей - поставити собі мету і йти до неї. Коректна мета повинна відповідати таким критеріям:

Надихати. Бажання заробити грошей має надихати, отже, потрібно вибрати таку величину заробітку, яка буде мотивувати, до якої людина буде прагнути. Якщо сума занадто мала, то для її отримання не доведеться сильно старатися, а значить, вона не буде надихати і мотивувати. Якщо ж сума буде занадто велика, то виникне зворотна проблема - людина не буде в неї вірити і докладати зусиль для отримання цільової суми доходів.

Бути обмеженою в часі. Не варто ставити собі за мету з невизначеним терміном досягнення. Потрібно ставити конкретний термін її досягнення, інакше завжди є можливість трохи відкласти свою роботу і відстрочити отримання цільової суми доходів.Критерій наголошує на важливості задання кінцевої дати виконання. Наявність кінцевої дати допомагає cфокусувати зусилля на досягненні мети у визначений строк чи раніше. Цей критерій призначений для запобігання кризи та панічного надолужування втраченого часу.

Обмежена в часі мета зазвичай відповідає на наступні питання:

 • Коли?
 • Чого можна досягти за півроку?
 • Чого можна досягти за місяць?
 • Чого можна досягти за сьогодні?

Бути гранично конкретною. В даному випадку конкретна мета означає, що можна перевірити її на конкретність в досягенні. Першим критерієм конкретності є необхідність мати конкретну, специфічну мету замість абстрактної. Це значить, що ціль має бути зрозумілою і однозначною: що точно очікується, чому це важливо, кого це стосується, де це буде відбуватися і які атрибути є важливими.

Специфічна мета зазвичай має відповідати на п'ять питань:

 • Що саме я хочу зробити, чого досягти?
 • Навіщо, з якої причини, для яких майбутніх вигод і переваг я це робитиму?
 • Хто ще буде задіяний, кого ще це стосується?
 • Де, в якому місці відбуватиметься виконання завдання?
 • Які є вимоги та обмеження?

Бути досяжною. Встановлюючи власну мету, потрібно вірити, що її можна досягти і розуміти ресурси, які для цього будуть потрібні, а також мати їх в наявності.

Бути вимірної. Процес досягнення мети можна виміряти, оцінити, наскільки людина до неї може наблизитися. Цей критерій наголошує на необхідності мати вимірювані показники для визначення прогресу досягнення мети. Ідея в тому, що якщо прогрес у досягненні мети не можна виміряти, то неможливо знати, чи є рух в напрямку успішного завершення.

Вимірювана мета зазвичай відповідає на такі питання, як:

 • Скільки вже зроблено?
 • Як можна дізнатися, чи завдання виконано?
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше