Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Як по-доброму змушувати себе працювати?

13.09.2019

 

      Буває такий лінивий настрій, коли навчання чи робота «не йде», а змусити себе щось змінити і робити несила. Переносити або скасовувати – не вихід. Значить, треба шукати інший. Як можна вирватись з обіймів ліні і почати щось робити?

      Ось 6 порад, які допоможуть врятувати антипродуктивний день учня, студента чи працівника, щоб не довелось потім розгрібати «завали» завдань вдома та у навчанні.

  1. Порядок у всьому. Не лякайтесь, мова йде не про ідеальний порядок вдома та на робочому столі, а про – робочий порядок: де папірці, підручники, блокноти та ручки мають своє місце, легко можна знайти все необхідне, без додаткових затрат часу. Навіть у процесі роботи, якщо помічаєте сповільнення темпу, зробіть паузу, приберіть на столі, пройдіться, а тоді далі продовжуйте те, що почали. «Нелюбителям» прибирання варто пам’ятати, що хаотично розкидані речі відволікають. Крім того, порядок навколо стимулює порядок у голові.
  2. Розпочніть з мізерних справ. Так легше. Зазвичай зустрічаються поради навпаки – що потрібно починати з тяжчих завдань, щоб вони не «висіли над душею». Але краще написати список з багатьох дрібних завдань на день, де з-поміж них буде декілька складніших. Зробіть легші, поставте галочки навпроти них. Коли є візуальний результат, покращується настрій, тоді можна і до складніших перейти. Тобто легші завдання як розминка перед основними. Головне – не захоплюватись ними.
  3. Вибирайте по одному завданню. По-перше, слід потурбуватись про зовнішні «подразники»: соціальні мережі, розважальні сайти, телевізор, ігри і т. ін. А саме – щоб їх уника під час роботи. Далі виділіть у списку одну задачу, яку потрібно зробити найшвидше. Нехай вона постійно буде в полі зору. Коли закінчите, ставте галочку та виділяйте іншу. Звісно, якщо втомились і потрібна перерва – відпочиньте.
  4. Зміна робочого місця.Одне й те ж робоче місце може бути постійним джерелом непродуктивності. Спробуйте його змінити. Взяти підручники, ноутбук чи блокнот і піти в іншу кімнату, навіть парк чи просто на вулицю. Це дійсно допоможе зарядитись свіжою енергією.
  5. Таймер – не ворог, а друг. За умови, якщо його поставити на 15 хвилин, максимум півгодини, і саме цей час витратити на навчання. А потім можна і відволіктись ненадовго. Повірте, ви здивуєтесь, скільки всього можна зробити за 15-30 хвилин при максимальній концентрації уваги. В результаті такої діяльності приходить натхнення і задоволення від роботи. Перевірте.

6. Оптиміст завжди бачить наполовину повний стакан.
Незважаючи на те, скільки вдалось зробити за один день, завжди тримайте себе в межах позитивного настрою. Перегляньте, що зробили, що завтра можете зробити, а що можна дійсно відкласти. Таким чином ви себе по-доброму будете змушувати працювати і забудете про лінь-песимістку.
До праці!

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше