Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Як не помилитися у виборі професії?

30.11.2020

Одним із найважливіших кроків у житті молодої людини є вибір професії. Від того, яким буде цей вибір, залежить подальше життя та матеріальне благополуччя кожного.

Для прийняття правильного рішення при виборі професії слід враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні особливості та можливості й потреби ринку праці.

Існує формула вибору професії, яка поєднує наступні компоненти: «хочу» - «можу» - «треба».Образно кажучи, умови правильного вибору професії можна сформулювати так:

  • «хочу» – бажання, інтереси, нахили особистості,
  • «можу» – знання, здібності, психологічні особливості, стан здоров’я,
  • «потрібно» – потреби ринку праці в кадрах.

До змісту «хочу» входять інтереси і нахили, які часто визначають вибір професії.

Інтерес – це прагнення до пізнання, бажання ознайомитися з якимсь предметом, явищем, вивчити його. Вибрати професію за інтересом – означає вибрати те, що подобається, приваблює.

Слід врахувати і те, що той, хто обирає, може зацікавитися і тими професіями, до яких найменш здібний (наслідуючи товаришів, захоплюючись модними професіями). У такому випадку вибір професії за інтересом не можна назвати правильним.

Нахил – це прагнення займатися якоюсь певною діяльністю. У школярів можна виділити нахили до роботи з людьми, з технікою, з умовними знаками тощо.

До змісту «можу» входять здібності, індивідуально-психологічні особливості, стан здоров’я.

Тут важливо підкреслити необхідність врахування стану здоров’я при виборі професії. Кожен, хто вибирає професію, повинен з’ясувати, чи відповідає стан здоров’я вимогам професії.

Здібності – це індивідуально-психологічні особливості професійної діяльності, легкість оволодіння нею, творчі можливості людини. Той, хто обирає професію повинен знати рівень розвитку своїх індивідуально-психологічних особливостей, їх відповідність вимогам професії.

Основними з них є: мислення, пам’ять, увага, темперамент, характер та ін.

Вибираючи професію, слід задаватися не тільки питаннями «що я хочу?», і «що я можу?», але й «що потрібно?».

Адже ми вже зазначали, що правильний вибір професії – не тільки особиста справа. Тому при виборі професії необхідно враховувати потреби ринку праці у тих чи інших кадрах.

З метою допомоги особі у виборі нової професії та профілю професійного навчання, фахівці Вовчанської районної філії проводять профорієнтаційну роботу серед населення. За згодою або вимогою клієнта проводиться профконсультація із застосуванням психодіагностичного тестування з метою визначення професійноважливих якостей та допомоги у виборі професії, напрямів профнавчання.

Якщо ви стоїте перед вибором майбутньої професії чи зміни діяльності, звертайтеся за  068-196-45-15, (05741) 4-49-96, Вовчанська районна філія ХОЦЗ.

Електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше