Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Вовчанська района служба зайнятості дає поради молоді

09.10.2019

      Вибір професії та ЗНО. Відкрийте очі! Все не так, як ви уявляєте.
Якщо ти старшокласник, випускник чи майбутній абітурієнт, будь ласка, прочитай уважно все, що нижче написано. Переконані, розуміння правильного вибору професії та ВНЗ вбереже тебе від марної трати років, коштів, нервів не лише своїх, а й твоїх близьких людей. Тому вперед – літер чимало, але всі важливі! ЗНО вже на носі, і найчастішими темами в соцмережах та месенджерах є:

  • найпрестижніша спеціальність;
  • найпрестижніший університет;
  • куди вступити з такими-то предметами.

      Найперше та найголовніше! Забудьте про слово «престижність». А запам’ятайте гарненько натомість – «перспективність», «затребуваність», «популярність», «попит», «ринок праці». Саме за цими словами потрібно обирати професію.

      Престижних професій не існує. Існують престижні робочі місця. Престижних ВНЗ не існує, є рейтингові ВНЗ, дипломи яких цінуються роботодавцями. Однак за умови, якщо диплом за спеціальністю, профільною для вишу. Вибір професії за предметами ЗНО – це взагалі сміх та абсурд. Тому пам’ятайте, що вибір професії – це не питання щастя в житті. Це питання свого забезпечення! Наразі ви вже обрали предмети ЗНО, здебільшого ті, які легше скласти, а зараз цікавитеся, куди з цими результатами піти, щоб і вступити, і на бюджет, і престижно, і щоб легко вчитися було? Хоча ні, про «вчитися» зараз ніхто не думає. У всіх думка лише про вступ. Так, ніби після отримання студентського квитка одразу вручають диплом, а хороша робота чекає на порозі. Відкрити таємницю? Як тільки ви станете студентами, таке ЗНО у вас буде щопівроку. Складати доведеться не ті предмети, які легші, а ті, які ТРЕБА. Іспити будуть не зовнішні, а дуже навіть внутрішні й зовсім не незалежні. Тому ЗНО – це лише тест на знання і на нерви. Підготовка до майбутнього. Задумайтесь! Якщо вступити на щось «престижне», яке підходило за обраними предметами ЗНО, буде бажання мучитись-вчитись? Поки не пізно, визначайте свої здібності, вподобання, вибирайте напрям та виш, в якому зможете, захочете навчатись і чогось навчитись. А ось підійшли до ще одного головного – до мети освіти. Треба вчитись у виші, щоб добре жити потім! Спробуймо для кращого розуміння побудувати логічний ланцюжок від «перспективність» до «високий заробіток» на основі практичного досвіду. Ймовірно, він виглядає так: Перспективність здібності можливість старанність знання навички визнання попит довіра досвід високий заробіток
На етапі підготовки та складання ЗНО ви лише випробовуєте свої здібності. Тому менше нарікань на розробників програм, тестових завдань чи вчителів, адже зміст тесту – показати ваші здібності та звести їх до одного тризначного числа в діапазоні 100-200, щоб поставити вас в рейтинг з іншими тисячами таких і дати можливість реалізувати свої здібності в конкретному ВНЗ, на конкретній спеціальності (старанність, знання, навички). А диплом – це визнання того, що ви чогось навчилися. Все, що далі, – вже робота. Але повернімось до «престижності» вишу. Чомусь абітурієнти вважають, що вибір ВНЗ – це як вибір місця у вагоні. Загальний, плацкарт, купе, СВ. Чим зручніший, тим кращий. Зовсім не так. Вступ до ВНЗ - це лише дозвіл на те, щоб вчитися. Ви не купуєте чи виграєте в лотерею місце в ньому, вам просто дозволяють туди зайти (особливо «бюджетникам»), щоб вчитися, попри різні несправедливості та нюанси кожного навчального закладу. Тому порада. Під час вибору ВНЗ не цікавтесь лише умовами в гуртожитках, відстанню до метро чи новизною будівель. Поцікавтесь у студентів враженнями від викладачів, деканів, особливостями складання іспитів, внутрішніми неписаними правилами.

      Не женіться за «престижністю». І на звичайному човні можна доплисти до райських островів. Головне, щоб цей човен плив у потрібному напрямку!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше