Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Вибір професії: як визначитись та не розчаруватись?

03.03.2020

        Як вибрати професію для "душі"? Відповідаємо та допомагаємо.
Добре, коли тема вибору професії хвилює, - це свідчить про те, що ти уже соціально та психологічно зрілий. Гірше, коли ця тема байдужа: мама з татом відведуть за руку до юридичного ВУЗу, тому що тобі ніби-то подобається історія, а згодом виявиться, що ти не терпиш роботу з папірцями та постійного спілкування з різними людьми.

Професійно визначитись зазвичай складно двом категоріям учнів.

  • Перша – поки не знайшли для себе нічого цікавенького. Так склалось, що вчителі не змогли привити любов до певного предмету, тому таланти поки що сплять. Такі учні гарно вчаться, але особливо чимось не захоплюються.
  • Друга – дуже активні як у навчанні, так і в різних видах діяльності. Їх цікавить все, вони відвідують одночасно п’ять гуртків, десять спортивних секцій, за що не беруться – скрізь досягають висот. Однак їм теж тяжко зупинити свій вибір на чомусь одному.

        Як же розібратись у собі? Перш за все, потрібно взяти папір, ручку та написати:

ХОЧУ - …(мені подобається, мені цікаво, мене захоплює)

МОЖУ - … (я вмію, я здатен, я маю навички)

ПОТРІБНО - … (затребуваність професії на ринку праці)

        Раціональне співвідношення цих трьох слів «хочу-можу-потрібно» зробить твій професійний вибір найбільш вдалим. Іншими словами, потрібно знайти ту професію, яка була б цікава, відповідала б здібностям та була популярною. Професія дійсно повинна цікавити. Якщо ти захоплюєшся технікою, це і буде тебе підживлювати в роботі інженера-конструктора або фізика. Якщо подобається все живе навколо – тоді буде цікаво працювати в природничій сфері. Кожна професія вимагає, щоб у її носіїв були «професійно важливі якості» - наприклад, для коректора – увага, для художника – образне мислення і т.д. Тому важливо добре розуміти, чи є у тебе ті здібності, яких найчастіше вимагатиме робота. В ситуаціях, коли закрадаються сумніви, краще вибирати ту справу, де будуть максимально реалізовані твої здібності. Отож, для того, щоб зупинити свій вибір на одній професії, насамперед, потрібно добре «покопирсатись» у собі, спробувати поглянути на себе зі сторони, в яких ситуаціях і оточенні ти поводиш себе як «риба в воді», а коли насторожуєшся та замикаєшся. Це дасть відповіді на багато запитань. Хоча одне правило працює в будь-якій професії - потрібно привчатись до праці та не лінуватись. А наступний уже крок після «розбору себе» – це вибір ВУЗу. Дізнайся, які спеціальності та спеціалізації відповідають тому виду діяльності, який тобі найбільш привабливий і вперед робити наступний правильний вибір! Допомогти розібратися у світі професій, до якого виду діяльності в тебе є схильності допоможуть спеціалісти служби зайнятості.

        За додатковою інформацією та проходження діагностичного обстеження для визначення професійної спрямованості звертатись до Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня, 15 (каб. 4, ☎ (05741) 4-23-80).

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше