Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Співбесфіда з роботодавцем

11.11.2020

Співбесіда з роботодавцем – це важливий етап, від рівня підготовки до якого залежить успіх вашого працевлаштування! Отже, які ж види співбесід існують?

Попередня співбесіда – спілкування з роботодавцем телефоном з метою первинного виявлення відповідності претендента вимогам вакансії.

Перша та друга співбесіди. Відмінність полягає в тому, що перша співбесіда проходить з представником відділу кадрів або агентства з набору персоналу, її мета така ж, як і попередньої співбесіди. Під час другої – безпосередньо з тим, хто приймає остаточне рішення щодо працевлаштування.

Співбесіда за участю комісії – колективне проведення співбесіди, яке, як правило, використовується корпораціями, органами державної служби (наприклад, конкурсна комісія).

Групова співбесіда. Цей вид співбесіди практикують деякі компанії для відбору одного або декількох працівників з групи претендентів.

Як правило співбесіда проходить у формі інтерв’ю:

1) Біографічне інтерв’ю – з’ясування біографічних даних, етапів професійного та особистісного становлення (наприклад, питання типу: «Де Ви навчалися? Де народилися ваші батьки?»).

2) Кейс-інтерв’ю – пропонується розв’язати «реальну» виробничу ситуацію і означити шляхи її вирішення.

3) Телефонне інтерв’ю – спілкування з роботодавцем або з менеджерем з підбору персоналу по телефону з метою первинного виявлення відповідності претендента вимогам вакансії.

4) Стресове (провокаційне) інтерв’ю – переконатися у стресостійкості кандидата, перевірити наявність у кандидата уміння змінювати свою поведінку в нестандартних ситуаціях. Наприклад, демонстрація байдужості до претендента або питання типу: «А чому це ви так одяглися?».

5) Проєктивне інтерв’ю (наприклад, питання типу: «Як ви гадаєте, чому люди запізнюються на роботу?» – проекція на інших людей. А насправді роботодавець дізнається інформацію про вас. Як варіант правильної відповіді: «Це означає, що ці люди неправильно спланували свій час» або «Через форс-мажор, непередбачувану подію, ситуацію тощо»).

6) Інтерв’ю за компетенціями (перевірка за блоком компетенцій: лідерство, ініціативність, уміння працювати у команді, планування, гнучкість, комунікації, орієнтація на досягнення результатів тощо. Питання ставляться по черзі за кожною компетенцією. Наприклад, питання: «Як ви поводитеся у стресових ситуаціях?», «Наведіть приклади з вашого життя, коли вам необхідно було за короткий час виконати якесь складне завдання».

7) Розмова ні про що – вид співбесіди, під час якої ставляться питання типу: «Так приємно з вами розмовляти. Де ви відпочивали? Як ви відпочивали?» (Можливі інші теми: відпочинок, батьки й діти, хобі, домашні тварини тощо).

Запрошуємо взяти участь у семінарах з техніки пошуку роботи «Підготовка до співбесіди з роботодавцем», які щочетверга проводять спеціалісти Вовчанської районної філії ХОЦЗ за адресою: м.Вовчанськ вул.1 Травня,15. Контактні телефони: 068-1964515, (05741) 44996.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше