Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Професії майбутнього

05.09.2019

      Сучасний світ так швидко змінюється, що популярні колись професії тьмяніють на фоні нових. Поява інших реалій життя — новітні винаходи, космічні досягнення, наукові відкриття — зумовила необхідність нових професіоналів у найрізноманітніших сферах.

 

Проектувальник роботів

      Звісно, ти чув про розумні будинки та роботів-офіціантів. У сучасному світі без роботів — нікуди. Не дивно, що вже сьогодні потрібні професіонали, які вміють їх створювати. А надто фахівці, які працюють у побутовому напрямку і зможуть створити, наприклад, робота-прибиральника, робота-садівника чи робота, що вигулюватиме собак.

 

Менеджер космотуризму

      Після того, як Ілон Маск запустив своє авто на Марс, ні в кого не лишилося сумнівів: космічним подорожам — бути! Та навіть якщо космічний туризм стане звичним явищем, навряд чи хтось зможе самостійно організувати тур і покинути Землю «дикуном». Ось тут і прийде на допомогу менеджер космотуризму — фахівець, що складатиме програми космічних екскурсій, відвідання орбітальних комплексів та місячних баз.

 

Дизайнер віртуальних світів

     Дуже скоро відвідати місця, про які так мріяв, буде можливо завдяки віртуальним подорожам. У майбутньому це будуть не тільки геймери, а всі, хто мріє потрапити на інший кінець Землі, але не може бути там особисто. Дизайнер віртуальних світів має володіти навичками художника та програміста, а також розуміти потреби віртуальних туристів. Цю професію вже можна здобути в Україні.

 

Тренер з майнд-фітнесу

      Читати зі швидкістю Супермена стане можливо завдяки тренеру з майнд-фітнесу. Слово «mind» у перекладі з англійської означає «розум».Тренер із майнд-фітнесу займатиметься розвитком уваги, пам’яті, логіки, швидкості читання та лічби клієнта. За прогнозами аналітиків, професія фітнес-тренера для розуму з’явиться вже в 2020-му. Розвинути перераховані навички фахівцю допомагатимуть спеціальні програми. Подібні з’являються вже сьогодні. Приміром, Mind Fitness Training Institute у Вірджинії пропонує 7-денний курс усім охочим до самовдосконалення.

 

Сіті-фермер

      З кожним роком місця на планеті стає все менше. Ущільнення житлових умов, збільшення населення міст призводять до виникнення вертикальних ферм. Це екологічні конструкції, завдяки яким можна вирощувати рослини та розводити тварин у межах міста: на дахах та в приміщеннях хмарочосів. Ще трохи — і людство не зможе обійтися без фахівців, що знатимуть, як облаштувати й обслуговувати такі господарства. Перша вертикальна сіті-ферма з’явилася 2012 року в Сингапурі. Нині такі ферми будуються в США, Китаї, ОАЕ.

 

Дизайнер емоцій

      Шалену популярність пророкують і дизайнеру емоцій. Ця людина має бути обізнана в психології, фізіології та соціології, аби передбачити, як споживачі сприймуть певний товар підприємства або наповнення сайту. Завдання дизайнера емоцій — знаходити методи впливу на цільову аудиторію через органи відчуття і провокувати людей на певні емоції та дії, вигідні для роботодавця.

Біоетик

      Це щось на зразок юриста нового покоління. Розвиток сучасних технологій нерідко призводить до етичних дискусій: чи маємо ми право втручатися в генетичний код людини, чи необхідний штучний інтелект, чи прийнятне клонування. Подібні питання допомагатимуть вирішувати біоетики. Знаючи правові та етичні норми, вони допомагатимуть лабораторіям захистити свої відкриття, не переходячи моральних меж.

 

Інженер 3D-друку

      Популярність 3D-друку набирає обертів. Логічно, що потреба у фахівцях цієї сфери зростає. Якою буде твоя професія — творчою чи більш технічною — обирати тобі. Для прикладу, можна стати дизайнером прикрас, які друкуються на 3D-принтері. А чи знаєш ти, що вчені вже друкують на 3D-принтері людські органи? За допомогою тривимірного друку орган друкується спеціально підготовленими для цієї процедури клітинами. Це надзвичайно складна і точна робота, для якої потрібні спеціалісти зі знаннями медицини і новітньої техніки.

Майбутнє ближче, аніж тобі здається. І лише тобі вирішувати, яким воно буде!

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше