Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Працюємо віддалено

24.07.2020

Чим займається фрілансер і що він робить в Інтернеті?

Фріланс і віддалена робота на дому дуже схожі поняття. Тому розберемо більш докладно, хто такі фрілансери і що роблять. Фрілансер (по-англійськи "free lancer" – «вільний спис») – це співробітник, який працює віддалено без фіксованого графіка. Отже, що роблять фрілансери, щоб почати працювати віддалено.

Схема дій фрілансера така:

  1. ви знаходите замовника;
  2. виконуєте завдання;
  3. отримуєте гроші.

Дистанційна робота відрізняється від звичної лише тим, що вам не потрібно їхати в офіс і перебувати в одному приміщенні з роботодавцем. Наприклад, якщо ви бухгалтер, то цілком можете працювати вдома і звідти вести облік фінансів і документообіг компанії. Будь-яку діяльність, яка не вимагає безпосередньої присутності на робочому місці, можна перевести в формат віддаленої роботи. Наприклад, можна займатися:

  • написанням різних текстів;
  • викладання;
  • дизайн;
  • консультування;
  • програмування.
  • аким чином, фрілансерами можуть бути як «технарі», так і представники творчих професій.
  • За деякими оцінками, працюють віддалено отримують в 1,5-2 рази більше↑ своїх офісних колег, а часу на роботу при цьому витрачають менше↓. Крім того, варто врахувати ще час, який витрачається на те, щоб дістатися на роботу і з роботи додому.
  • Середній дохід людини, що працює віддалено, складає приблизно від 10 000 до 40 000 грн на місяць.
  • Звичайно, такий варіант підходить не всім, але в разі, якщо у вас вийде його освоїти, ви навряд чи коли-небудь повернетеся до роботи офлайн.
  • При дистанційній роботі у замовника і виконавця немає необхідності зустрічатися один з одним особисто, досить спілкування через Інтернет, телефон, Skype або по електронній пошті.
  • Для такої діяльності зовсім неважливо ваше місце проживання. Ви можете шукати роботодавців де завгодно (в Україні або будь-якій іншій країні). Головне, щоб ви з замовником добре розуміли один одного, і ваша робота чесно оплачувалася.
  • Для того, щоб отримати найбільш повне уявлення про вакансії фріланса для початківців, варто поспілкуватися з тими, хто вже давно працює в подібному режимі. Для цього можна знайти відповідні сайти фрілансерів або форуми з відгуками.
  • Робота фрілансером в Інтернеті - переваги та недоліки фрілансу

В першу чергу, це відсутність нав'язаного графіка, що стоїть над душею начальника, необхідності добиратися до офісу. Для багатьох це мрія, але насправді досягти її може кожен. За статистикою, щорічно вакансії віддаленої роботи на дому через інтернет збільшуються на 30%. За даними вітчизняних аналітиків у 2019 році фрілансери заробили понад 1 мільярд доларів. Ви можете почати з малого, але ваші навички будуть поступово рости, а з ними і ваші доходи. Багато з настороженістю сприймають ідею працювати в мережі. Вони відчувають невпевненість і бояться постраждати від шахраїв. Однак їх страхи марні, існують реальні вакансії віддаленої роботи через інтернет, а ризик нарватися на шахраїв не більше, ніж в офлайн роботі. Щоб почати заробляти в інтернеті не потрібні спеціальні знання, достатньо володіти комп'ютером на рівні користувача і вміти користуватися електронними гаманцями.

Переваги роботи фрілансером:

  1. Необмежений розмір доходу. Немає окладу, тільки ви визначаєте скільки можете заробити. Багато що залежить від ваших здібностей і швидкості навчання;
  2. Час. Ви визначаєте свій графік: коли зробити перерву або взяти відгул, скільки годин працювати в день. Тільки ви вирішуєте, коли буде починатися і закінчуватися ваш робочий день, скільки днів працювати в тиждень;
  3. Економія часу і грошей. Вам не треба витрачатися на транспорт, офісний одяг за дрес кодом. Ви економите купу часу, який йде на дорогу до місця роботи;
  4. Стабільність і перспективи. Зазвичай при офлайн-роботі у вас тільки один роботодавець, втрата якого може стати катастрофою. При віддаленій роботі у вас може бути скільки завгодно роботодавців. Якщо з кимось із них ви не зійшлися, це зовсім не трагедія. Більш того, у вас є можливість вибирати людей, на яких ви хотіли б працювати;
  5. Свобода. Ваш роботодавець не стоїть у вас над душею. Ви не прив'язані до офісу. Можете подорожувати, не чекаючи відпустки, перебувати де завгодно. Адже зовсім не важливо, де ви виконуєте свою роботу. Головне, укладатися в терміни і робити її якісно. Можна навіть домовитися про щоденну оплату вашої праці, а не щомісячної. Але важливо розуміти, що неможливо відразу почати заробляти великі гроші. Новачків спочатку очікує досить одноманітна діяльність, виконання самих різних недорогих завдань. Такий варіант буде ідеальним для студентів і школярів, які завжди не проти заробити на кишенькові витрати.

До варіантів віддаленої роботи можна віднести:

  • заробіток на іграх;
  • платні опитування в мережі;
  • транскрибатор (людина яка переводить звукову доріжку з аудіо / відеозаписів в текст).

Хоч така робота і низько оплачується. Зате її може виконати абсолютно будь-хто. Важливо тільки не зупинятися на цьому рівні. Це ніяк не збагатить вас ні фінансово, ні духовно. Необхідно думати про перспективи, дотримуючись такої стратегії: ваші доходи повинні постійно збільшуватися↑, а час, витрачений на роботу, скорочуватися↓.

Тепер про недоліки заробітку фрілансером:

  • відсутність соцпакета – основний з них;
  • у вас не буде оплачуваної відпустки і лікарняного;
  • про відрахування на майбутню пенсію теж треба подбати самому.

Перш ніж прийняти рішення стати фрілансером, важливо вивчити всі переваги і недоліки такої діяльності. Щоб проаналізувати їх було легше, всі плюси і мінуси ми представили в таблиці.

Переваги (+) Недоліки (-)

✔ Немає необхідності витрачати час і гроші на проїзд до місця роботи

➖ Доведеться самостійно організовувати своє робоче місце

✔ Вартість своєї роботи фрілансер встановлює на свій розсуд

➖ Не проводяться корпоративи, відсутні Соціальне забезпечення, пільгове кредитування

✔ Фрілансер вибирає роботу, яка йому по-справжньому подобається

➖ Доведеться самостійно шукати замовників, рекламувати власні товари та послуги

✔ Працювати можна в будь-якому місці – вдома, в кафе, на природі або використовувати коворкінг

➖ Рівень доходу нестабільний

✔ Графік роботи формується фрілансером самостійно

➖ Можуть виникнути труднощі з мотивацією

✔ Начальник відсутній

➖ Можуть виникнути труднощі при спілкуванні з близькими, так як більшість не сприймають фрілансерів як працевлаштованих

Висновок

Отже, робота в мережі цілком реальна. Вона дозволяє фрілансерам насолоджуватися небувалим рівнем особистої свободи і реалізовувати свої здібності і таланти.

Тепер ви майже все знаєте про фрілансерів - хто це і що роблять, де і як шукати роботу фрілансером.

Якщо залишилися питання, зауваження або доповнення по цій темі, то звертайтеся до Вовчанської районної філії ХОЦЗ за телефоном ☎ 068-196-45-15; (05741) 4-23-80 чи електронною поштою: 2020@khcz.gov.ua.

Будемо раді, якщо ви поділитеся статтею в соціальних мережах зі своїми друзями.

До нових зустрічей!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше