Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

15.11.2019

      На жаль, для багатьох заробітна плата «у конверті» стала звичайним явищем і чомусь, навіть, нормою. Безрадісним залишається те, як молоді люди, а подекуди громадяни з неабияким життєвим досвідом погоджуються на «сіру» заробітну плату, не опікуючись, що нелегальне працевлаштування позбавляє працівника права на соціальні пільги, матеріальну допомогу, достойну пенсію, тобто знижує його соціальну захищеність.
Легалізація робочих місць передбачає зменшення кількості осіб, які збагачуються за рахунок інших, та збільшує надходження до бюджету, які раніше приховувалися від держави. Тому важливо, щоб не тільки роботодавець був зацікавлений легально працевлаштовувати своїх працівників, а і самі працівники дбали про своє майбутнє. Легалізація зайнятості населення та відмова від виплати зарплати «в конвертах» дозволить зняти соціальну напругу та отримати громадянами реальну соціальну підтримку. Також використання неоформленої праці є порушенням трудового законодавства, що передбачає адміністративну відповідальність.

      З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення серед роботодавців Вовчанського району фахівці відділу взаємодії з роботодавцями Вовчанської районної філії Харківського обласного центру зайнятості щомісячно проводять семінари на тему «Легалізація зайнятості – крок на зустріч Вашим працівникам». Представники філії акцентують увагу слухачів на активних програмах для роботодавців, які створюють робочі місця, розповідають про послуги та переваги у співпраці із службою зайнятості. Результатом проведення таких семінарів в жовтні-листопаді 2019 року стало надання чотирма роботодавцями, які приймали участь в даних заходах, 5 вакансій. На даний час укомплектовані 4 вакансії з поданих та на 1 з них працевлаштована особа з інвалідністю.

      Шановні громадяни!

      Не позбавляйте себе соціальних гарантій, забезпечте собі заможну старість, не сприяйте порушенню трудового законодавства.

      Шановні працедавці!

      Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих працівників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше