Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

IT професії

28.09.2019

Попит на програмістів і розробників в галузі високих технологій у нашій країні зростає з кожним роком. IT-спеціалісти потрібні як у сільському господарстві, так і в банківській галузі, а також, власне, в самій IT-індустрії.
Існує стереотип, що всі айтішники – це програмісти, але це не так. IТ-галузь об’єднує в собі досить багато різнопланових професій, в тому числі й “нетехнічних”.

 

Тестувальник (QA-інженер)

Спеціаліст, який, немов слідчий, спостерігає й вивчає, як працює програма, і шукає в ній помилки. За даними ДОУ, середньому українському QA-інженеру 26 років. Він має досвід роботи від півроку (джуніор) до 5 років (сеньйор) і отримує зарплату $ 600-2700.

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ «Тестувальник знає, як система працює, де вона не працює, і де працює не так, як задумано. Він вміє визначити, чим викликана помилка, або хоча б знає, де це шукати. Чим тестувальник досвідченіший, тим більш важкою і цікавою є його робота». Головний мінус – монотонна складова роботи, особливо на початку кар’єри. Сюди відносять проходження тест-кейсів при ручному тестуванні та роботу з документацією. Отримавши достатню кількість досвіду, можна дорости до менеджера проекту і потім розвиватися як управлінець

 

Менеджер проекту

Project Manager – це фахівець, чиїм головним завданням є управління проектом в цілому: визначення та розставлення пріоритетів, планування виконання завдань, контроль, комунікації, а також оперативне вирішення проблем. PM – нетехнічна посада, але більшість українських PM’ів в IT – це колишні розробники або тестувальники.

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ Основний обов’язок і відповідальність PM – довести ідею замовника до реалізації у встановлений термін, використовуючи наявні ресурси. В рамках цієї задачі PM’у необхідно створити план розробки, організувати команду, налаштувати процес роботи над проектом, забезпечити зворотній зв’язок між командами та замовником, усувати перешкоди для команд, контролювати якість і виконання термінів. «Головна постановка задачі для PM’а: “Нам потрібно, щоб це працювало”, що має на увазі, що команда надасть результат в розумні терміни з розумним рівнем якості».

 

Бізнес-аналітик

Такий собі “натураліст”, який аналізує бізнес і процеси, що підлягають автоматизації. Бізнес-аналітик – це фахівець, який досліджує проблему замовника, шукає рішення і оформлює його концепцію в формі вимог, на які надалі будуть орієнтуватися розробники при створенні продукту. Середньому українському бізнес-аналітику 28 років, він має зарплату $ 1300-2500 і досвід роботи 3 роки.

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ Головна задача бізнес-аналітика – виявити проблеми бізнесу замовника і знайти максимально ефективне її вирішення. Для цього він повинен володіти знаннями в предметній області. Бізнес-аналітик працює з вимогами на всіх етапах життєвого циклу розробки ПЗ і постійно виступає посередником між замовником і командою програмістів.

 

Системний адміністратор

Головна задача системного адміністратора – покращувати та модернізувати всю інформаційну інфраструктуру компанії, а також стежити за її працездатністю, реагувати на виникаючі проблеми. «Адмін – це людина, яка може і повинна вирішити практично будь-яку проблему, але не на однухвилину, милицею, а правильно, виважено, ефективно, з прицілом на майбутнє».

 

Дизайнер

Дизайнер – це фахівець, який створює графічні інтерфейси, основне завдання яких – вирішувати задачі користувачів. В середньому українському дизайнеру – 26 років, він має досвід роботи від півроку (джуніор) до 5 років (сеньйор) і отримує зарплату $ 1000-2000.

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ’ЯЗКИ

Дизайнери в IT проектують логічну структуру веб-сайтів, додатків та програмного забезпечення, продумують найбільш зручні способи відображення інформації, а також займаються художнім оформленням проекту.
«Ключова особливість дизайну в IT – це те, що це не стільки мистецтво, скільки інструмент, який вирішує конкретні задачі».

 

Team Lead

Тімлід – це щось середнє між проектним менеджером і кваліфікованим розробником. Під управлінську роль тімліда потрапляють такі обов’язки, як власне менеджмент, розподіл і делегування завдань, всілякі оцінки та складання робочого графіку, контроль стану проекту, а також мітинги, комунікації із замовником, керівництвом і всіма членами команди (розробниками, архітекторами, тестувальниками, менеджерами) .

 

Архітектор

Software Architect – це IT-фахівець, який приймає рішення щодо внутрішнього устрою і зовнішніх інтерфейсів програмного комплексу з урахуванням проектних вимог і наявних ресурсів.
За статистикою ДОУ, середньому українському архітектору 30 років, він має 9-річний досвід роботи і отримує $ 4000.

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ Головна задача архітектора – пошук оптимальних (простих, зручних, дешевих) рішень, які будуть максимально відповідати потребам замовника і можливостям команди. На підставі бізнес-вимог цей фахівець створює функціональну та технічну специфікацію системи, планує і проектує способи технічної реалізації, обирає технології.

 

Програміст

Програмісти – це кістяк IT-індустрії. Це фахівці, які пишуть вихідний код програм і в кінцевому результаті створюють технології. В середньому українському програмісту 27 років, його зарплата в середньому дорівнює $ 1500-2500, а досвід роботи становить 4,5 років.

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ Роботу програміста можна порівняти з роботою інженера-будівельника. Спочатку він визначає проект, з яким йому доведеться працювати та оцінює, як це все буде виглядати (продумує структури даних). Потім він визначає порядок і спосіб будівництва об’єкту (складає алгоритми) і вже після цього починає «класти цеглу» (писати код).

 

Дослідник/Продавець

Ці два напрямки IT-професій відносяться до продажів та тісно повязані між собою кінцевою метою, а саме — знайти компанії-роботодавцю клієнтів. Процес такого пошуку часто ділять на етапи, і кожним етапом опікується окремий спеціаліст. Процес завоювання ринку покладений на різних професіоналів — це researcher (дослідник) та business development executive/inside salesman (продавець).

 

Дослідник (RESEARCHER)

Дослідник – це людина, яка на основі глибинного дослідження ринку та його тенденцій робить висновки щодо того, хто (які компанії) може стати потенційними клієнтами компанії-роботодавця. Українські researcher-и дуже молоді (23-25р.) і часто це їх перше місце роботи.

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ Дослідник детально та прискіпливо аналізує ринок за тими критеріями, які надає йому роботодавець задля пошуку потенційних клієнтів (leads). Критерії пошуку можуть дуже різнитися та залежать від галузі, в якій найбільше присутня компанія, а також регіону. Головна задача дослідника – передати інформацію наступній ланці в процесі продажів — тобто до менеджерів з продажу.

 

Продавець (BUSINESS DEVELOPMENT EXECUTIVE/INSIDE SALESMAN)

ЗАДАЧІ ТА ОБОВ’ЯЗКИ Основне завдання менеджера з продажу в ІТ — знайти компанію, яка була б зацікавлена в послугах його роботодавця. В той час коли дослідник орієнтований на процес (адже має перед собою недосліджений ринок), продавець націлений на кінцевий результат.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше