Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Формула успішного професійного вибору «ХОЧУ – МОЖУ – ТРЕБА»

04.11.2020

«ХОЧУ» - це бажання виконувати конкретну роботу, інтерес до неї, захопленість, спрямованість на цю діяльність. Інтерес допомагає розкрити здібності, подолати перепони на шляху до мети. На формування інтересів впливає навколишнє середовище, виховання і освіта. Інтерес формується в реальній справі — поки не спробуєш, не зрозумієш, твоє це чи ні. Тому намагайтеся спробувати себе в різних видах діяльності — спорті, літературі, мистецтві, науці – в тому об'ємі і на тому рівні, на якому це можливо в шкільних секціях, музичних школах і т.п. Всі значні професійні досягнення виросли з інтересів, які за сприятливих умов розвинулися в схильності. А схильність — це перший крок до “можу”.

«МОЖУ» - це діяльність, яка Вам під силу, відповідає рівню Ваших знань, умінь, стану здоров'я, здібностей. Кожна людина від народження має особливості будови тіла, органів чуття і мозку. Ці особливості ще називають “ задатками ”, тобто наперед даними від природи якостями. До них відносять силу, врівноваженість і рухливість нервових процесів, швидкість і точність реакції, природжені особливості зору і слуху. Хороша пам'ять і увага, можуть бути дані людині від природи, але їх можна і розвинути спеціальними вправами. На підставі одних і тих же природних якостей виникають різні здібності. Здібності — це індивідуально-психологічні особливості людини. Отже, «Можу» – значить, володію ресурсами, необхідними для того, щоб стати професіоналом.

«ТРЕБА» - це потреба суспільства в працівниках даного профілю. Визначається попитом на ринку праці і готовністю працедавців платити гідну заробітну плату. Ринок праці, або ринок робочої сили – це система соціально-економічних взаємин між працедавцями і тими, хто шукає роботу. Людину, що шукає роботу, можна вважати продавцем, тому що вона пропонує себе як професіонала тому, хто готовий платити за її роботу. Працедавця в цій ситуації можна розглядати як покупця, який вибирає відповідного фахівця для ведення виробничої, комерційної або іншої діяльності. Ці відносини рівноправні, хоча кожна сторона переслідує свої цілі. Якщо цілі співпадають, тобто робота влаштовує фахівця, а фахівець – працедавця, то в результаті задоволені обидві сторони.

Скористайтеся цими рекомендаціями! Проаналізуйте всі три компоненти, кожен з яких дуже важливий, ознайомтесь з світом професій і Ваш вибір буде правильний! Адреса безкоштовного сервісу з он-лайн тестування:http://profi.dcz.gov.ua.

За детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Вовчанськ, вул. 1 Травня,15, тел.(05741) 4-49-96, 068-196-45-15 або через електронну пошту 2020@khcz.gov.ua

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше