Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

26.01.2022

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

 

Шановні платники! Вовчанська ДПІ Головного управління ДПС у Харківській області звертає увагу, що з 01 січня 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року.

Конституційний обов’язок громадян відповідно до частини 2 статті 67 Конституції України – щороку подавати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік.

Отже річну податкову декларацію про майновий стан та доходи (далі – декларація про доходи) за 2021 рік зобов’язані заповнити і подати громадяни, які отримали доходи, з яких торік не сплатили податок на доходи фізичних осіб.

Зокрема обов’язок щодо подання декларації про доходи виникає у платників податків, які отримали:

  • доходи не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як само зайняті особи). До таких доходів належать, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;
  • доходи від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів належить, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу ( кредиту) платника податку, прощеного ( анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати ( у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також інвестиційних доходів;
  • іноземний дохід;
  • в інших, передбачених Податковим кодексом України випадках.

 

За вибором платника декларацію про доходи можна подати особисто або уповноваженою на це особою, поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог щодо електронного документообігу.

Заповнити декларацію та надіслати її до податкової служби в електронному вигляді з копіями первинних документів можна також за допомогою електронного сервісу «Декларація про майновий стан і доходи» на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті (розділ «ЕК для громадян»).

         Цей сервіс передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих ( виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого ( рухомого) майна.

Граничний термін подання декларації за звітний ( податковий) 2021 рік – 30.04.2022.

         Звертаємо увагу платників податків – фізичних осіб, що з 01 січня 2022 року діє нова форма податкової декларації про майновий стан і доходи, яка передбачає обєднання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також декларування частини прибутку контрольованої іноземної компанії.

Вовчанська ДПІ ГУ ДПС у Харківській області

 

 

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше