Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Чому вміння безперервно вчитися - ключовий навик людини майбутнього

15.07.2020

        Постійне навчання від народження до смерті і кар'єра довжиною в 50-60 років в різних професійних областях - нова реальність для середньостатистичного офісного працівника XXI століття. 75 млн осіб по всьому світу втратять роботу до 2022 року через розвиток технологій і інновацій, пророкує Всесвітній економічний форум (ВЕФ). В числі «стабільних» професій (як мінімум, до 2022 року) залишаться вчені, інженери з робототехніки, керуючі і виконавчі директори, фахівці з управління ризиками, викладачі вузів, інженери нафтогазової галузі, фахівці з кібербезпеки і фахівці по базах даних.
Поки безперервна освіта все ще сприймається як додаткове навчання в тих випадках, коли не вистачає основного. Але в новій економіці освіта стане основним двигуном кар'єри і передумовою можливості множинних професійних сценаріїв протягом усього життя. Це визначає головну зміну сьогоднішнього часу - запит на індивідуалізацію освітніх траєкторій. Набір необхідних конкретно вам компетенцій вибирає вже не освітній інститут, а кожен для себе самостійно.

Зараз освітні інститути виявилися цілком не готові до соціальних і економічних зрушень, до нових вимог з боку людей, держав, корпорацій Освітня індустрія переживає хворобливий процес цифрової трансформації. Як може виглядати освіту майбутнього? Американський підприємець і візіонер Пітер Диамандис упевнений, що підхід до навчання дитини повинен радикально змінитися з урахуванням величезного потенціалу технологій штучного інтелекту, робототехніки та віртуальної реальності. Але при цьому розвиток деяких особистих якостей допоможе їй досягти успіху в дорослому житті.

Найбільш важливі з них:

  • Захопленість. Дуже багато людей зараз не мають мети в житті. При цьому найцінніший ресурс людства - терплячі і пристрасний розум, тому заохочення захопленості у дітей надзвичайно важливо.
  • Цікавість. Це те, чим діти мають з народження, але що з плином часу втрачає більшість дорослих.
  • Уява. Дуже важливо показати дитині, наскільки розкута може бути уява.
  • Критичне мислення. У світі суперечливих ідей, необґрунтованих заяв, негативних новин і дезінформації навчання навичкам критичного мислення допомагає відокремлювати правду від брехні і знаходити раціональне зерно в безглуздою інформаційної галасі.
  • Твердість характеру і завзятість. Це один з найбільш важливих факторів, що визначають успіх і сприяють йому.

Чому ще потрібно вчити людину? Презентувати ідеї, шукати і розвивати нові захоплення, розвивати цікавість, задавати питання, проводити експерименти; не втрачати наполегливість при невдачах і складнощах, розуміти нові інструменти і технології, розвивати емпатію (здатність до співпереживання), не забувати про етику і мораль, творчо мислити і імпровізувати. Там, де не встигають традиційні інститути, може допомогти онлайн-освіта: всілякі навчальні інтернет-ролики і курси, а також цілі онлайн-школи та університети , які пропонують безліч різноманітних матеріалів з можливістю навчатися в своєму темпі з будь-якої точки світу. Але навчання тільки онлайн, ймовірно, теж не найкраще рішення: майбутнє швидше за поєднанням онлайн- і офлайн-занять.

Сучасна освіта - не питання диплома на стіні в кабінеті: «корочки» більше не додають затребуваності ні в корпорації, ні в галузі. Навички, вміння розвивати себе безперервно і новий, більш широке коло спілкування - саме ці складові разом служать мультиплікатором повернення особистих інвестицій у власну освіту. Інвестиції в саморозвиток - необхідність, а не ексклюзив, який одні можуть собі дозволити, а інші - ні.
Результатом нового освіти сьогодні є не обсяг засвоєного і запам’ятання нового матеріалу, а розвиток когнітивних здібностей: вміння аналізувати, працювати з інформацією, критично мислити, вирішувати проблеми, реалізовувати творчі та інноваційні ідеї.

Сучасна освіта - це ще і включення в нові професійні кола, напрацювання нових контактів, нового соціального капіталу - відмінного від того, яким людина мала, коли довго варився в одній і тій самій професійній або галузевої ніші. Чим ширше і різноманітніше соціальний капітал і коло контактів, тим більше нових можливостей для розвитку відкривається перед людиною.

Безперервна освіта, спілкування в самих різних професійних групах дає можливість людині на будь-якому кар'єрному або віковому етапі розширити свої горизонти, придумати і реалізувати новий трек, часто знайти себе. Є над чим замислитися!

Телефон для звернень ☎ 068-196-45-15; (05741) 4-23-80,

наша електронна пошта: 2020@khcz.gov.ua, Вовчанська районна філія ХОЦЗ

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше