Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Запуск 2-го циклу бюджету участі Старосалтівської громади

Анонс події
11.06.2019

      Шановні мешканці Старосалтівської об’єднаної територіальної громади, є бажання не словом, а ділом зробити громаду кращою, комфортнішою та такою в якій хочеться жити? 
Тоді Вам в допомогу БЮДЖЕТ УЧАСТІ – інструмент, що дає право кожному громадянину України покращити вулицю, мікрорайон, населений пункт чи старостинський округ Старосалтівської громади шляхом оформлення своїх мрій та ідей в проектні заявки, які будуть проаналізовані структурними підрозділами виконавчого комітету та виставлені на громадське голосування жителів громади задля визначення проектів-переможців, реалізація котрих відбудеться вже в наступному 2020 році. 
     

      ХТО МОЖЕ ПОДАВИТИ ПРОЕКТИ?
Всі громадяни України, без будь-якого вікового обмеження (іноземці та особи без громадянства, які мають дозвіл на постійне проживання на території України, за виключенням посадових осіб органів місцевого самоврядування Старосалтівської ОТГ).
ЯК ПОДАТИ СВОЮ ІДЕЮ?
Зробити це можна з 10 червня до 14 липня2019 року через пункти супроводу (звернувшись до свого старости) або не виходячи з дому через електронну систему бюджету участі – https://staryisaltiv.pb.org.ua/. Щоб подати свою ідею на конкурс, потрібно сформувати проект: коротко прописати суть вашої ідеї відповідно до затвердженої форми-заявки, прорахувати бюджет для її реалізації та зібрати 10 підписів підтримки для реєстрації проекту. 
      Також дуже важливо під час формування проектів дотримуватися загальних вимог та правил оформлення заявко, а саме реалізацію проекту обов’язково планувати на землях, які належать на праві комунальної власності Старосалтівській територіальній громаді, на території будівель (приміщень) загального користування та об’єктів соціально-культурної сфери комунальної форми власності, відповідати затвердженій містобудівній документації та обов’язково відповідати умовам загальнодоступності та мати суспільну користь для всієї громади чи населеного пункту. 

      СКІЛЬКИ ВАРТІСТЬ 1 ОДНОГО ПРОЕКТУ?
Мешканці мають розрахувати бюджет своєї ідеї від 5 тис. грн. до 50 тис. грн. та обов’язково включити до бюджету непередбачувані витрати в розмірі не менше 10 % від вартості проекту. 

      ЯКІ КАТЕГОРІЇ ПРОЕКТІВ?
☐ Добробут та розвиток громад;
☐ Благоустрій та охорона довкілля;
☐ Історико-культурна спадщина та розвиток туризму;
☐ Енергозбереження;
☐ Безпека та громадський порядок;
☐ Фізична культура і спорт;
☐ Телекомунікації, зв'язок та інформаційні технології;
ЯК БУДУТЬ ВИЗНАЧАТИСЯ КРАЩІ ПРОЕКТИ?
Після закінчення етапу подачі проектів структурні підрозділи виконавчого комітету Старосалтівської селищної ради аналізують подані проекти. Після цього Комісії з питань бюджету участі затверджує прозорість та неупередженість проведеної оцінки, щодо дотримання усіх вимог Положення про бюджет участі та формує список проектів, котрі потрапляють на голосування, котре буде проходити з 2 по 22 вересня 2019 року.
Протягом 20 днів будь-яка людина, якій на момент голосування виповнилось 14 років, що зареєстрована та проживає на території Старосалтівської громади (або мають довідку про тимчасове проживання, акт депутата, довідку про місце роботи, навчання, служби чи інші документи, що підтверджують їх проживання та причетність до Старосалтівської громади) може проголосувати максимум за три проекти. Голосування буде відбуватися через вей-сайт https://staryisaltiv.pb.org.ua/ або для тих, хто не користується інтернетом можна буде відвідати пункт супроводу та проголосувати через заповнення паперового бланку голосування. 

     НАВІЩО ЗАПРОВАДИЛИ БУ В СТАРОСАЛТІВСЬКІЙ ГРОМАДІ? 
По-перше, це дуже ефективний інструмент долучення людей до розподілу частини бюджету: адже самі мешканці Старосалтівської громади вирішують, на що витрачаються кошти. По-друге, впровадження бюджету участі сприяє неймовірному розвитку громадської активності, IT та інформаційної грамотності не лише учасників процесу, а й усіх мешканців громади.

     ЩО З ПРОЕКТАМИ ЗА ЯКІ МЕШКАНЦІ ГОЛОСУВАЛИ МИНУЛОГО РОКУ?
Старосалтівська селищна рада минулого 2018 року разом з партнерами громади ГС «УНІКОН» в рамках співпраці з програмою DOBRE запустила пілотний проект «Бюджет участі», було подано 21 заявку від мешканців, завдяки активним мешканцям громади, котрі гаряче голосували, громада отримала 14 проектів-переможців, котрі на сьогодні вже повністю пройшли підготовчий етап та чекають на початок їх реалізації. 
Керівництво громади просить поставитися з розумінням до ситуації щодо затримки початку реалізації, тому як бюджет громади в першому кварталі цього року недоотримав значну суму коштів, від підприємця, котрий змінив місце реєстрації, та і відповідно місце сплати податків. Голова громади Коновалов Едуард Павлович запевняє, що кожен проект-переможець в рамках громадського бюджету буде реалізований протягом бюджетного року і активність мешканців задля розвитку громади буде виправданою.

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше